Coaching dla Par i rodzin

"Życie, to 10% tego co nam sie przytrafia
i 90% tego, jak na to reagujemy"


Dennis P. Kimbro

 

Czy znasz osoy, pary lub rodziny, gddziree wielokrotnie male drobne sprawy, okazywały się tak bardzo rozdmuchane i zwielokrotnione, iż dochodziło do eskalacji konfliku, obwiniania się, gniewania sie na całe życie, a nawet rozstania?
Powodem tego może być fakt, iż zamiast nauczyc sie słuchac z uwaga drugiej strony tak, aby usłyszeć , poczuć empatycznie i zrozumieć, my myslimy tylko o sowim stanowisko, jak je przeforsować. Okazajue się, iż sztuka negocjacji jest na niezbędna przez całe zycie. Wazne aby była ona "uprawiana" z pozytywna intencją, aby nikomu ie szkodzić, a raczj w miare mozliwości, zawsze dązyć do dobrego rozwiązania dla obu stron WIN - WIN.
 
Co możesz zrobić, aby poprawic relacje w związku, w rodzinie, w swoim życiu?
Proponuję, zacznij od wysłuchania szkolenia, zapisanego na audiobooku "Odejśc czy pozostac w związku partnerskim". Jego Fragmentu możez wysłuchać poniżej:
 
 
Co daje Ci ten audiobook?
Materiał zawarty w tym wydaniu dotyczy psychologii konfliktu i jego rozwiązywania. Daje nam możliwość spojrzenia na wiele spraw z innej perspektywy oraz zrozumienia pewnych ich schematów oraz konfliktów wewnętrznych takich, jak np. nieuzdrowione urazy z wczesnego dzieciństwa.
Audiobook posiada również informację o tym, jakie korzyści daje nam sztuka negocjacji i możliwość skorzystania z mediacji, z sesji coachingowych oraz co mogą one wnieść w Twoje życie, zanim podejmiesz ostateczna decyzję, ze to koniec i pójdziesz do sądu. Warto czasem zatrzymac się spojrzeć na wszystko z ieco innej perspektywy - warto "wejść w buty" drugiej osoby i z empatia poczuć jak ona sie czuje, dlaczego tak postepuje, w jakim świetle , może ona nas widzieć.

Przede wszystkim pracę powinniśmy zawsze rozpocząć od samego siebie.
W tym zakresie jest wiele pomocnych książek np. Przebudzenie, Anthony de Mello.
 
Jeśli nie wiemy jak sobie pomóc, jeśli nadmierne emocje przeszkadzają nam w logicznym spojrzeniu z boku na nasz problem i na konflikt, zamiast go pogłębiać oraz nakręcać spiralę sporu cęsto przy kibicujacych temu znajomych, lepiej jest skontaktować sie ze specjalistą. Warto też skorzystac z  specjalistycznych szkolenia i warsztatów dla kazdego, par i rodzin. Ich tematyka powinien być choaching w praktycznym wydaniu oraz zagadnienia z transformacji komunikacji, ze znaczenia i mocy slów, z pracy nad własna tożsamością oraz ze sztuki negocjacji np. Sztuka negocjacji i tranformacja komunikacji.
 
Zestaw aktualnych i dostępnych warsztatów oraz szkoleń, zanjduje sie w diale SZKOLENIA - zapraszam do skorzystania z nich.