O mnie

Nazywam się Renata Zarzycka-Bienias i jestem jednym z polskich menedżerów, motywatorów, szkoleniowców oraz wydawcą audioooków. Pracuje jako certyfikowany Trener Komunikacji Interpersonalnej, Trener biznesu i rozwoju osobistego, certyfikowany Trener Transforming Communication™ - międzynarodowej metody gaszenia sporów i konfliktów z wykorzystaniem technik negocjacyjnych i mediacyjnych, poprzez poszukiwanie wspólnych rozwiązań i celów, cennych w pracy zespołowej jak również w życiu rodzinnym i szkole. Metodę tę opracował Richard Bolstad Nowej Zelandii.

W szkole u Ricgard’a Bolstad”a, ukończyłam również kurs Resilience Training Course z zakresu Coachingu Interwencyjnego w stanach kryzysowych (np. pomoc dla ludzi w szoku, depresji, po wypadkach, katastrofach, w potrzebie natychmiastowa pomoc dla poprawy samopoczucia i psychiki).

Z pierwszego wykształcenia jest pedagogiem. W 1989 r. ukończyła Akademie Muzyczną im. Fr. Chopina w Warszawie. Jednak odkąd pamięta interesowała się różnymi techniki terapeutycznymi, związanymi z równowagą psychiczną i opanowaniem stresu podczas licznych egzaminów instrumentalnych oraz teoretycznych. Takie własnie liczne egzaminy od dziecka, przechodziłam w ciągu 16 lat mojej edukacji w szkołach muzycznych, szlifując swoje obycie z występami publicznymi.
Wiele lat pracowałam, jako nauczyciel muzyki, gry na fortepianie w Liceum Muzycznym w Rzeszowie oraz jako nauczyciel rytmiki w licznych przedszkolach w Warszawie i w Rzeszowie, w latach 80/90 XX w.
Od 1992 roku uczestniczyłan w wielu szkoleniach z zakresu psychologii biznesu, sprzedaży i rozwoju kariery. Jednocześnie pracowałam, jako trener biznesu współpracując z wieloma firmami w temacie motywacji, osiągania celów i technik sprzedaży, osiągając przy tym nieprzeciętne szczeble kariery zawodowej w tych firmach. W ostatniej z nich CaliVita International zdobyłam najwyższy  poziom w Polsce Double Golden Palm Manager. Równolegle, testowałam sama na sobie różne techniki coachingowe, uczestnicząc w licznych szkoleniach.

Z tego tytułu posiadam m.in.:

NLP Coach i NLP Master Coach, które uzyskałam po kursach I i II stopnia w Akademii Doskonalenia Zawodowego Naturopatów w Adamowiźnie (sierpień/wrzesień 2014). W placówce tej skończyłam również szkolenie z zakresu Family Coach i systemowych ustawień helingerowskiech w coahcingu (lipiec 2015). W maju 2015, ukończyłam również Szkołę Coachingu u Lilianny Kupaj.

Ponad to, posiadam dyplom Policealnego Studium Psychologii i Komunikacji Interpersonalnej w Krakowie, prowadzonym przez doświadczonego trenera i coacha, Ryszadra Gąsierkiewicza.  W tym zakresie skończyłam również studia podyplomowe pod jego kierunkiem, na wydziale Administracji i Nauk Społecznych o kierunku  Coaching i NLP  na Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, a to oznacza, że:

- obroniłam się z tematu "Praca nad celami Metodą GROW",- zdałam egzamin na Coacha ICI i posiadam akredytację International Association of Coaching Institutes,- zdobyłam międzynarodowy certyfikat Practitionera In the Art of NLP.

Renata Zarzycka-Bienias

Ukończyłam studia podyplomowe Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania (UITM) w Rzeszowie na kierunkach: Mediacje i negocjacje z elementami psychologii i prawa (2016) oraz Coaching i NLP (2015). Obecnie podjęłam ponowną naukę, jako doktorantka na the University of Information Technology and Management (WSIiZ) na Wydziale Administracji i Nauk Społecznych, w dyscyplinie Nauku o mediach.

W 2016 uczestniczyłam w warsztacie Lucasa Derksa (Holandia) dotyczącym metody terapeutycznej Social Panorama™, a w 2017 ukończyła specjalistyczny warsztat dla trenerów i psychoterapeutów, pracujących tą metodą, kończący się tytułem: Trener NLP w zakresie metod psychoterapeutycznych Panorama Społeczna.


Umiejętności tę i wiedza z zakresu pozytywnej psychologii skierowanej na poszukiwanie rozwiązań, przekładała mi się do pracy, jako motywator, mediator, negocjator, coach,
Jako akredytowany Coach ICI, specjalizuje się w Life Coach, Coaching relacji dla Par i Rodzin, a w szczególności, jako Coach Zdrowia. Poprzez zadawanie pytań, poszukuje u swoich klientów przyczyn ich chorób tkwiących w umyśle, biorących się często z nieużytecznych przekonać, noszonych w sobie żalów, pretensji, poczucia krzywdy, braku umiejętności wybaczania, dziękowania, z gniewu, strachu itp.

Jako Coach, pobudzam ich umysł do poszukiwania rozwiązań i rozmaitych sposobów wyjścia z trudnej życiowej sytuacji, z konfliktu, z różnego typu problemów, zamieniając je na wyzwania, a tym samym skupiam się w tematach zdrowia, poprzez uzdrawianie psychiki umysły, pozwalając na wyjście z choroby.

Na przestrzeni blisko 30 lat pracy zawodowej dla wielu firm, wraz ze współpracującymi Liderami i zespołami, zdobyłam cenne doświadczenie systematycznym, konsekwentnym i niestandardowym działaniem, wypełnionym swoją pasją, kreatywnością i pracą. Doświadczenie to przekazuję nam dzisiaj w swoich książkach, e-bookach i audiobookach, artykułach naukowych oraz w elitarnych magazynach. Swoim doświadczeniem dzielę się również na swoich autorskich szkoleniach i warsztatach, które prowadzę w całej Polsce, a szczególnie w Rzeszowie. 

W marketingu sieciowym MLM pracuje od 1992 roku, wykorzystuję wiedzę z zakresu psychologii rozwoju osobistego, kariery i budowania dobrych relacji z klientami oraz Liderami i zespołami współpracowników. Od 1998 roku jestem jednym doradcą żywieniowym i suplementów oraz autorką kilku serwisów internetowych, książki pt. Noni Polinezyjski sekret zdrowia oraz  audiobooków i e-booków oraz artykułów w pasie naukowej i popularno-poradnikowej.

Obecnie prowadzę firmę szkoleniową i wydawniczą Akademia Rozwoju Coaching Życia, gdzie przekazuje swoje doświadczenia swoim klientom i innym menedżerom.

http://www.renatazarzycka.pl
http://www.coachingzycia.com.pl
http://najlepszesuplementy24.pl/ksiegarnia,207.html