Rozwój osobisty

Rozwój osobisty: Mniej lęku, więcej szczęścia

Co według Ciebie oznacza pojęcie „rozwój osobisty”?

Dla każdego rozwój osobisty może być czymś innym, czego w danej chwili ona bardzo potrzebuje. Dla jednej osoby rozwój osobisty to podnoszenie swoich kwalifikacji zawodowych, a dla innej to umiejętność słuchania oraz prowadzenia konwersacji z rodziną.. Może to być też doszkalanie swojej własnej osoby z języka obcego. Jeszcze inna osoba uzna, że rozwój osobisty to dla niej umiejętność wybaczania i szukanie rozwiązań w trudnej sytuacji rozstania bądź toksycznego związku, a dla drugiego człowieka, to będzie ścieżka kariery oraz nastawienie na cel.

Generalnie rzecz ujmując, rozwój osobisty to działanie, którego finalnym efektem jest rozwinięcie swojego charakteru, osobowości lub jakichkolwiek umiejętności i wzbogacanie się w nowe zasoby. Wszystko, co dotyczy danej osoby w kontekście jej doskonalenia jest rozwojem osobistym, szczególnie, jeśli mówimy o psychologii pozytywnej. Nie ma żadnego to większego znaczenia, czy będziemy ulepszać siebie w kontekście zawodowym czy osobistym. Te obszary często maja na siebie tak duży wpływ, że praca na polu osobistym często przekłada się na zawodowe i odwrotnie.

Możemy czytać książki, uczestniczyć w seminariach, szkoleniach, warsztatach i spotkaniach on-line. Ważne jest to, aby to wszystko było dla nas użyteczne i dawało nam pozytywne wartości, które krok po kroku zaczną zmieniać nasze życie na lepsze. Ponieważ różne zmiany to proces w którym wciąż uczestniczymy podczas naszego życia, na efekty czasem trzeba będzie poczekać, a niekiedy już na pierwszej sesji bądź warsztatach dostrzeżemy problem z innej perspektywy i wyda nam się on zupełnie nie taki straszny jak wcześniej. Dzięki pozycji obserwatora często znajdziemy wiele rozwiązań po to, aby nie stać w miejscu, nie oglądać się za siebie, nie tkwić w przeszło9ści, nie rozpamiętywać, ale iść dalej – podążać za marzeniami prosto do naszych celów.

Rozwój osobisty jest przyjemnym sposobem na realizacje marzeń i osiąganie kolejnych celów.

Wiem, że wiele osób ma problem ze swoim życiem. Liczą na to, że coś się zmieni samo albo trafi im się przysłowiowa „szóstka w totka”. Polecam bardziej liczyć na siebie i na efekty pracy nad samym sobą. Okazuje się, że drzemie w nas potężny potencjał. Uważa się, że statystyczny człowiek wykorzystuje zaledwie 10% drzemiących w nim umiejętności. Dzięki pracy nad własnym rozwojem m.in. na indywidualnych sesjach coachingach, warsztatach oraz szkoleniach, możemy sięgnąć do pozostałych 90% zasobów.

Wykorzystaj swój potencjał!

Aby czerpać pełnymi garściami z tego co daje szeroko rozumiany rozwój osobisty, powinniśmy pracować nad sobą do końca naszych dni. Jeśli nie wiemy jak zacząć – jak sobie pomóc – zapisz się na sesję coachingową i warsztaty rozwoju lub szkolenie.

Wypełnij formularz znajdziesz go w zakładce kontakt lub zadzwoń.